Barilem Logo Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Araştırma ve İleri Eğitim Merkezi
1 2 3 4

Bakırköy Araştırma ve İleri Eğitim Merkezi (BARİLEM), aslında bir geleneğin çağdaş simgesidir. Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kurulduğu tarihten bu yana Türk ve Dünya psikiyatrisinin şekillenmesinde lider rolü üstlenmiştir. Hastane, bu doğal liderlik görevini günümüze dek çalışanlarının emeği, özverisi ve cesareti ile sürdürmeyi başarmıştır. Sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra hekimlerin gözlem ve deneyimleri, Hastaneyi bilimsel platformda da güçlü bir konuma getirmiştir.

BARİLEM’e olan ihtiyaç aslında tam da bu noktada doğmuştur. BARİLEM zaten günlük pratiğinde zengin deneyim ve bilimsel girişimcilik ruhunu taşıyan Hastanenin ürettiklerini gösterebildiği bilimsel bir vitrin olmuştur. Her zaman içinde taşıdığı dinamizmi, kadrolar değişse de hiç azalmamış, çağdaş psikiyatrinin ihtiyaçları ve gereklilikleriyle yeni alanlar bularak tekrar su yüzüne çıkmıştır.
Bilimsel etkinliklerin alanları değişse de her zaman çağdaş ve bilimsel yeni alanlar keşfetmeye meraklı genç araştırmacılar bu eğitim kurumunun dinamoları olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Bilimsel etkinlikler denildiğinde artık pek çok ruh sağlığı profesyonelinin tanıdığı BARİLEM, Başkanlığın tarafıma devredildiği 07.10.2011 tarihinden bu yana yeni bir yapılanma içine girmiş, özü ve ruhu ise hiç değişmemiştir. Bilimsel, açık, sorgulayan, cesaretli yapısını korumaya devam edecektir.

 

Doç. Dr. Cüneyt EVREN
BARİLEM Başkanı

Copyright © 2013 Barilem.Org
Tüm hakları saklıdır ve izin alınmadan kullanılması yasaktır.
Barilem.org hekimler için Abdi İbrahim'in koşulsuz eğitim desteği ile sunulmaktadır.
Tüm sorularınız için e-mail adresimiz :