Barilem Logo Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Araştırma ve İleri Eğitim Merkezi
1 2 3

Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kurulduğu tarihten bu yana evrensel sağlık ilkelerine ve etik kurallara uygun ve erişilebilir sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra, sürekli eğitim ve bilimselliği ön planda tutmak, ekip çalışmasına ve kurumlar arası iş birliğine önem vermek misyonuyla Türk ve Dünya psikiyatrisinin şekillenmesinde lider rolü üstlenmiştir. Bakırköy Araştırma ve İleri Eğitim Merkezi (BARİLEM), çağdaş psikiyatrinin ihtiyaçları ve gerekliliklerini geleneksel yönüyle birleştirerek bilimsellik anlamında hastanenin bu liderlik görevini sürdürmesinde önemli bir yere sahiptir.

BARİLEM, çevrimiçi eğitim toplantıları ile COVID-19 Pandemisi sürecinde de yoğun emek ve özveri ile mücadele eden hastanenin bilimsel platformda vitrini olmaya devam etmiştir. BARİLEM değişen zamanlara ayak uyduran, bilimsel, açık, sorgulayan, yeni alanlar keşfetmeye meraklı yapısıyla bu eğitim kurumunun dinamosu olmuştur ve olmaya devam edecektir. BARİLEM’in içinde taşıdığı bu dinamizm, kadrolar değişse de özü ve ruhu hiç değişmeden günümüze dek çalışanlarının emeği, özverisi ve cesareti ile korunmayı başarmıştır.

Bilimsel etkinlikler dendiğinde ilk sıralarda akla gelen BARİLEM toplantıları başkanlığın tarafıma devredildiği 9.12.2022 tarihinden itibaren yeniden yapılanma sürecine girmiş olup; hastanenin bilimsel çizgisindeki istikrarlı artışı sürdürmeye devam edecektir.

 

Doç. Dr. Özge Şahmelikoğlu Onur
BARİLEM Başkanı

Copyright © 2013 Barilem.Org
Tüm hakları saklıdır ve izin alınmadan kullanılması yasaktır.
Barilem.org hekimler için Abdi İbrahim'in koşulsuz eğitim desteği ile sunulmaktadır.
Tüm sorularınız için e-mail adresimiz :